Vialand Zamanı

Merhaba anneler.

Baktım ki bilgilendirici yazılar Google amcaya en çok sorulan yazılar oluyor eee biz de biraz Google için var olalım. 😎 Ayıptır söylemesi Google’da artık ilk sıralarda çıkıyoruz.💪🏻🥳 Sizin sayenizde🤍

Haydi o zaman bizim gibi ilk kez Vialand’a gidecekler ve aklında acaba soruları olanlar bu yazıyı kaçırmasın.  🎢

Biz Vialand’a 29 aylık ve 7 yaşında kızlarımla gittik. Tabi ki en büyük sıkıntıyı küçük için yaşayacağımı düşünüyordum. Neyse ki öyle olmadı…

Arkadaşlar ilk önce şu bilgiyi sizlerle paylaşayım: Kaç yaşında olursanız olun eğer Vialand’a gittiğiniz gün doğum gününüz ise sizi ücretsiz misafir ediyorlar. Ne kadar güzel bir jest. 👏 Biletinizi ücretsiz almanız için tek yapmanız gereken kimliğinizi göstermeniz ve doğum gününüzün aynı gün olması.

Biletleri bir gün önce online alırsanız ekstra indirimli alabilirsiniz. Kapıda size 3 paket sunuyorlar: Birisi sınırsız giriş. İkincisi hızlı geçiş ve hamburger. Üçüncüsüne sanırım safari gibi bir parkur ekleniyordu. Biz düz bilet aldık. Yemek konusunda emin olamadık. Girişi AVM olduğu için orada da yiyebiliriz diye düşündük. Hızlı geçişlere pek ihtiyaç olan bir gün değildi ama kış sezonu daha kalabalık olabilir.

VİALAND

Şimdi gelelim Vialand içine. Çocuğunuz 120 cm üzerinde ise genellikle tüm oyuncaklara binebiliyor ama burada çocuğunuz adrenalin seviyor mu buna karar verin. Eğer sevmiyorsa elinizde kartlarınız azalıyor ama yine de benim küçük bile saat 14.00-21.00 arası zaman geçirebildi. Nasıl yani tam gün mü diye şaşırmayın. Oyuncak sırası -ki dediğim gibi az olmasına rağmen-, üzerine yemek molası vs. o saati çok rahat bulduk. Hatta çıkarken bitmesin diye ağladılar.

80 cm üzeri çocuklar için ebeveyn kontrolünde oynanacak bir sürü oyuncak da var. Küçükler için de endişeniz olmasın. Aynı zamanda Fatih’in Rüyası’na 2 yaş üzeri çocuklar binebiliyor. Kesinlikle çok mükemmel bir tarih koridoru oluşturulmuş.Derin inanılmaz etkilendi ve sürekli Fatih Sultan Mehmet ve tarih ile ilgili sorular sormaya başladı. Ailecek binebilirsiniz.

Şimdi tavsiye zamanı: İlk olarak büyük ve çok tercih edilen oyuncaklara binin yol sırası izlemeyin çünkü girişteki küçük oyun alanında sıra olmuyor ama diğer oyuncaklar öğleden sonra aşırı rağbet görüyor. Bu nedenle büyük ve denemek istediğiniz oyuncaklarla başlayın. Yanınızda çocukları emanet edebileceğiniz biri olursa daha iyi çünkü siz de oyuncaklardan keyif alarak yararlanabilirsiniz. Biz hemen hemen tüm oyuncaklara bindik.😎

İkinci tavsiyem yanınızda mutlaka yağmurluk bulundurun çünkü sulu oyunlarda bayağı ıslanıyorsunuz. 💦 Eğer yağmurluğunuz yoksa poşet yağmurlukları 50 TL karşılığında oradan satın alabilirsiniz. Yedek kıyafet mutlaka alın. Olur da yağmurluğa rağmen ıslanırsanız lazım olur. Biz ağustosta gitmemize rağmen akşamüstü çocuklar bayağı üşüdüler, yukarıda olduğu için serin oluyor sanırım ya da bize serin bir gün denk geldi.

Yemek konusunu biz içeride hallettik. AVM’ye dönmek zor geldi. İçeride de fiyatlar öyle uçuk değil. Marka olan bir burger yeri de var, idare edilebilir. Çıkışta AVM’de yemeğinizi yer ve günü bitirirsiniz. Yolda da bayılır, uyurlar. 😴

Son söz geliyor: Ben yapamam demeyin, yapın. Asla binmem dediğim çoğu şeye bindim. Oh be kendime geldim resmen. Haydi şu ay en güzel zamanı bence tatilinizi Vialand ile taçlandırın.