İşe Dönen Anneler🙋🏻‍♀️

Merhaba güzel anneler,
Siteyi kurduk uçuyoruz derken hoooppp işe başlamaya karar verdim ve uzun bir süre düzen oturtmaya çalıştım. Aramızda kalsın hala çalışıyorum. Çalışmak ne kelime, çabalıyorum hatta bazen sürünüyorum. Kusursuz yapayım derken bir bakıyorum bulaşmadığı yer kalmamış.
Çalışan annelerin işe başlama macerasına hoş geldiniz.
Biliyorsunuz ki ben lisede bir öğretmenim. Şunu dediğinizi duyar gibiyim. Öğretmenlik ne kolay meslek! Buyurun efendim bir gün sizi bu sorumluluk altına alalım. Taşıyabileceğiniz yüklerle ilgili gün sonu konuşuruz. Ama şimdilik konumuz bu değil, işe başlayan anneler!

Evet hiç kolay olmadı. Derin 1. sınıfa başlamışken İdil henüz 1 yaşındayken işe başlamak gibi radikal bir karar aldım. Kararı aldık ama arkasında da dağ gibi durmak gerek. Bazen bir bakıyorum küçücük bir tepecik kalmışım kararım ise üzerime dağ 🏔️ olmuş.
Bu kadar zor olmamalı diyenleri duyar gibiyim. Aslında çok zor değil sanırım. Dur bir neler oluyor sesli düşünelim de kararı birlikte verelim:

Emen bir bebek. Gece emmesi hala devam ediyor. Uykusuzluktur beni benden alan ey ahali. Sabaha kadar emzir veee zırrr diye bir alarm. Ama ama ama daha yeni yatmamış mıydık?🥺

Olsun Gülşah akşama uyursunlarla ilgili inanılmaz hayaller. Adı üzerinde hayal! Güne muhteşem uykusuz başladık. 10 dakikaya hazırlanmak adet olmuş. Sırada asla uyanmak istemeyen, uyansa giyinmek istemeyen nazlı Derin’i uyandırma çabaları. Oh kalktı derken kahvaltı hazırla ve kendini evden resmen püskürt.
10 dakika aralarla 40 dakikalık sunumlar yap. Teneffüste çay içebiliyorsan şanslısın.

Eve geldiğinde temponu daha da arttırarak koşmaya devam. Küçük olan seni acayip özler ve sürekli ağlayarak peşinde gezer. Bir yandan yemek yapmaya çalışırken diğer taraftan çocukla oynarsın. Bu da yetmezmiş gibi diğer taraftan okuldan gelen büyüğüne ödev yaptırırsın.

Bu anneler kaça bölünsün be kardeşim?

İlk aylar dayanılmaz şekilde zordu. Üzerine 2 yıl evden çıkmayan çocukların ciddi enfeksiyonları beni benden aldı.

Olsun be anneler. Kadının çalışması güzel şey. Düzeni oturttuğum için ahkam kesebilirim artık😎