Merhaba. 🌼

Yine uzunca bir aradan sonra geri döndüm. Aslında döndüğüm pek söylenemez bir uğradım gideceğim diyelim. Elim, ders harici klavyeye dokunsun istedim.

Malumunuz okullar son sürat devam ediyor. Bir de işini hakkıyla yapmaya çalışıyorsan ne mutlu vicdanına. Tamam vicdanlar işten dolayı rahat da peki ya annelikte? İşte orada gözümüz bazen yaşlı kalıyor. Gözünün önünde bir hayat büyüyor kah görüyorsun kah kaçırıyorsun. Bir kendine geliyorsun ki gözünde kalan çocuklukların, mutlu anıların ve onların seninle yaşayamadıkları.

Yok canım benimkiler hala küçük. Ben tadını çıkarmaya çalışıyorum. Bazen sinir harbi olsa da iyi ki dediklerim çok fazla…

Ne zor yeni dönem annelik yahu.  Hem canından var olana hem eve hem de işe vakit ayırırken bir bakmışız ki biz yokmuşuz. Başkahramanın yok olduğu hikayeler bizimkisi.

Hadi oturup hep beraber bize üzülelim diyeceğim ki bir gülme geliyor. 😇

Bu yazının amacı tabi ki bu değil sevgili anneler. Güçlü olduğumuzu daha evvel söylemiştim. Farkındayım, hepimizin olduğu gibi bazen senin de isyan edesin geliyor. ETME demeyeceğim tabii ki  et ama isyan sonrası saçlarını tara, makyajını yap ve gülümsemeye devam et.

Bu yazı sadece motive yazısıdır. İster çalış ister evde ol. Biricik olduğunu ve bu hayata herkes gibi bir kez geldiğini unutma.

O zaman sen sevgili anne:

Yapmak istediklerini asla erteleme.

Çalışmasan da her gün evden çıkacak gibi kendine özen göster.

Çocuğu bırakıp spor salonuna gitmene gerek yok. Bilgisayar çağında her bilgi, her an, her yerde. Hedefin varsa evde su şişesi ile bile spor yaparsın. İyi hissetmek için mutlaka spor yap.

Lütfen oku! Oku ki senin çocuğun da okusun. En büyük rol model sensin ona. Çocuğunun nasıl olmasını istiyorsan öyle ol.

Sağlıklı beslen ki enerjin yükselsin. Vücudu sağlıklı olan bir insan ancak mutlu olur. İlk önce sen kendine iyi bak.

Kendine iyi bak demişken çocukları okuldan alacağım hadi kendinize gerçekten iyi bakın. 🌸