Duvarın Arkasında Ne Var

Merhabaa 🙋🏻‍♀️

Yazmak kadar okumanın da verdiği zevk inanılmaz. Yalan yok, Derin’le beraber başladı çocuk kitaplarına ilgim. Hatta artık Derin’in istediği kitapların yanına kendi istediklerimi de ekliyorum.Bazen sırf merakımdan çocuk kitapları okurken buluyorum kendimi. Belki bir gün, bir gün ben de çocuk kitabı yazabilirim. 🙋🏻‍♀️

Size bahsetmek istediğim kitap, okumaktan çok zevk aldığımız Duvarın Arkasında Ne Var.

Kitabın yazarı çok sevgili Ayşegül Dede. Çocukların ruhuna giren, girerken heyecanıyla gülümseten, gülümsetirken verdiği incecik mesajlar ile ufka döndüren sadeliğin kadını.

Bu kitap Heybemdeki Mutluluk setinin ilk kitabı. Ayşegül Dede, salgın sürecinde evde kalan, hastanede olan ya da hapishanede büyüyen çocuklar için yazdığını söylüyor kitabın arkasında.Ben, bu çocukların yanına kendi somut dünyasından hatta ekranın verdiği hipnozdan çıkamayan tüm çocukları da ekleyerek devam etmek istiyorum çünkü hikayemiz tüm çocukları kitaba, araştırmaya ve kocaman hayallere davet eden çok eğlenceli bir hikaye.

Kitabımızdaki çocuğumuz arkası görünmeyen bir duvarın önünde oturmakta. Bir gün duvarın üzerinde yürüyen karıncalar görüyor ve merak fişeği alevleniyor. Acaba duvarın arkasında ne var? Çocuğumuzun eğlenceli yolculuğu burada başlıyor. Duvarın arkasını görme çabalarının sonuçsuz kalmasıyla duvarın arkasındaki ipuçlarını toplamaya ve araştırmaya başlıyor. Her bulduğu sonucu duvarın üzerine resmetmeye başlıyor. Çocuğumuz hem meraklı hem araştırmacı hem sanatçı hem de hayal gücünün sınırlarını zorlamayı çok seven bir küçük.

Kitabın sonunda ne mi oluyor? Sürpriz🤗

Haydi siz de bu eğlenceli kitabın dünyasını miniğinizle paylaşın.

Bir de unutmadan Heybemdeki Mutluluk setinin tüm hikayelerini Ayşegül Dede kızı ile yorumlamış. 1 yaşındaki İdil’im bile bu şarkıları duyunca çığlık atıyor. Çok keyif alacağınız bu anne kızın şarkılarını da dinlemenizi öneririm. https://www.youtube.com/watch?v=Q8oq-bUc3uM