Dubai’de 1 Çocuk ve 1 Bebekle Tatil

Merhabaaaaa🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️

Tüm enerjimle yazımıza başlıyorum. Biz Dubai’yi çok sevdik. Eminim sizler de çok seveceksiniz.

Dubai’ye gitmeden önce şuna karar vermenizi öneririm: Taksiyle mi gezeceksiniz yoksa araba mı kiralayacaksınız? Biz burada tercihi taksi yönünde kullandık. Neden;

  • Dubai’de yollara hakim değildik.
  • Park etme sorunu yaşamak istemedik. Yasalar çok sert ceza yeme olasılığı yüksek.
  • Bir gün safari bir gün de şehir turu yaptığınızda arabaya boşuna günlük ücret ödüyorsunuz.
  • Zaten rotamızı günde 1 ya da 2 yer olacak şekilde belirlediğimiz için kiralama + benzin ücretine denk geliyor hatta bazen altında kalıyordu. 7 gün en uygun şekilde araba kiralama 3500 tl (25o Dolar) civarı + benzin ücreti. Dubai’de benzinin litresi 3,62 AED (14,54 TL, 0,99 Dolar ) Taksi ücretleri ise havaalanı tarafından en uzak nokta sayılabilecek marinaya gitmek 70 AED (280 TL, 19 Dolar ) Siz daha merkezde kalırsanız çevrenizi gezmeniz 50 AED (200 TL, 14 Dolar) civarı olacaktır. Durum böyle olunca araba kiralamak çok da mantıklı gelmedi. Yine de tercih sizin.

7 günlük gezi rotamızı belirlerken çocuklarla ortak anılar yakalayabileceğimiz aynı zamanda çift taraflı mutlu olacağımız yerleri belirledik.

Dubai Mall

İlk rotamız Dubai Mall. Neden burası? Evet çok ünlü ama içersinde Derin’i acayip cezbeden bir akvaryum var. Babası o yüzden burayı ilk sıraya almıştı.

Dubai Mall inanılmaz büyük. Evet, dünyanın en büyük alışveriş merkezi. Aklınıza gelen her marka, lüks tüketim, yeme ve içme alanları hatta kocaman bir akvaryum ve oyun alanları…Kısaca aradığınız her şeyi aynı anda bulabileceğiniz bir mekan.  Dışarı çıktığınızda ise Burj Khalifa ve Dubai Fountain( Su Fıskiyeleri) sizi bütün ihtişamı ile karşılayacak. Bence Dubai’ nin en güzel yeri burası. O Su Fıskiyeleri ve müzikler… Kesinlikle her gün tekrar tekrar bulunmak istediğim yer oldu diyebilirim.

Dubai Mall’u tek günde gezmeniz zaten mümkün değil. Alışveriş amacı ile oradaysanız imkansız. Biz, içerisindeki akvaryum için oradaydık. Akvaryumu, AVM içerisinde ama akvaryum içine girmeden ücretsiz izleyebilirsiniz. Biz Derin’in ısrarları ve açıkçası dışarıdan görüntüsü bu ise içerisi nasıl büyüktür ve güzeldir düşüncesi ile girdik. Keşke girmeseydik.

Size önerim girmemeniz.🙃 Kişi başı 120 AED (500 TL, 33 Dolar) DEĞMEZ! Bizim İstanbul’daki akvaryumlar çok daha güzel. Hem de bu kadar küçük değil. İçeride, dışarıdan gördüğünüz akvaryumun olduğu bir koridor , penguenlerin olduğu camekan ve yağmur ormanı gibi bir alan var. Yağmur ormanı alanı güzel ama o paraya değer mi bilemem. Hemen bitiveriyor.🤷🏻‍♀️ Yine de tercih sizin🙋🏻‍♀️

Devamı….