Dubai Uçak ve Otel Seçimi

Zorlu bir yolculuğun sonunda otele varmanın mutluluğunu anlatamam. Eşime, çocukları bıraktığım gibi uyumuşum desem çok görmezsiniz sanırım.🙈

 

Şimdiii Dubai’de tatil yolculuğuna çıkmadan ilk önce uçak ve otellerden bahsetmek istiyorum.

Uçak

Biz, Kocaeli’den İstanbul’a geçeceğimiz için Sabiha Gökçen Havaalanından kalkan bir uçak tercih etmek zorundaydık. Çocuklarla en kısa mesafe candır. Sabiha Gökçen’den Pegasus Hava Yolları Dubai’ye direk uçmakta.  Bu nedenle Pegasus’u tercih ettik ki etmez olaydık ,diğer yazıdan nedenini biliyorsunuz. THY kesinlikle daha kaliteli ama karşıdan uçuyor. Qatar ve Emirates ise yüksek fiyatlı 🤷🏻‍♀️ Uçak konusunda tercih size kalmış. Bütçenizin el verdiği ölçüde en iyi şekilde uçabilirsiniz. Ben her zaman en uygununu tercih ederim.

Otel

Dubai bir tatil cenneti. Kral Şeyh Muhammed bin Raşid el-Mektum babasından aldığı hayali gerçekleştirmiş ve ülkeye petrol dışında bir zenginlik kapısı olan turizmi sonuna kadar açmış. Dubai denilince akla ihtişam geliyor ki çok doğru. Dubai’de her şey büyük hatta dev. Alabildiğine ışıltılı. Muhteşem kelimesini yaratabilmek için her şeyi yapmışlar ve çok güzel olmuş. Cennetten suni bir köşe gibi. Tabi ki bu ihtişamın da bir bedeli var.

Eğer gezmeyi seviyor ve istiyorsanız minimal bir bütçe ile de yapabilirsiniz. Unutmayın her şeyin bir üstü var. Sizin sınırınız neresi onu bilmelisiniz. Ben, eğer dinlenme tatili yapmayacaksam pansiyonu bile tercih edebilenlerdenim. Çünkü amacım olabildiğince gezmek. Yatmadan yatmaya geleceğim yerin sadece temiz olması yeterli. Dubai’ de ise zaten eşim iş seyahati için orada olduğundan direk onun oteline geçtik. Türkiye’de lükse yakın bir otel olsa da Dubai için çok sıradan bir otel diyebiliriz. Dubai’ de otel fiyatlarına bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Burada lüksün sınırı arşa varmış durumda. Tercih sizin. Çok pahalı diyerek gitmekten vazgeçebileceğiniz gibi orta segment bir otelde kalıp bütçeyi gezmeye harcayabilirsiniz.

Kısaca dostlar, Dubai çok pahalı diyenler var. Evet haklılar ama eğer bütçeniz dahilinde bir tatil planlarsanız Türkiye’ de 7 gün bir otelde kalmakla aynı bütçede bir tatil yapabilirsiniz.

Hatta kur farkı 2 yıl önce ile kalabilseydi çok daha iyi bir tatil yapabilirdiniz. Şu an zaten pahalı olan bir ülkede bir de her şeyi 4 ile çarpıyorsunuz. Birim olarak düşünmeye çalışsanız da kazandığınız para Türk Lirası o yüzden yapacak bir şey yok.🤷🏻‍♀️

Yine de size en minimal ve en 2 çocuklu Dubai tatilini vereceğime emin olabilirsiniz.🙋🏻‍♀️