Dubai Mall ve Dubai Fountain

Tekrar merhaba🤗

Google’cığım yazıyı çok uzatma deyince ikiye böldüm canlar. Haydi hiç bölmeden devam edelim günümüze.

O gördüğünüz akvaryumun karşı çaprazında Cheesecake Factory diye bir restoran var. Girin arkadaşlar, inanılmaz lezzetli yemekler ve tatlılar bulacaksınız. Bunun yanında hem fiyatları uygun hem de porsiyonlar inanılmaz büyük. Bir yemeği iki kişi yiyorsunuz, bir tatlıyı iki kişi bitiriyorsunuz. Zaten girdiğinizde kalabalıktan durumu anlarsınız. Her gün burada yemek yemek isteyeceğinize eminim. Bu restoran Marina’da da var. Orada üzerine bir de Ayn Dubai manzarası size eşlik ediyor. Biz Marina’da olduğunu bilmiyorduk, başka bir yerde yemeğimizi yemiştik ama tatlı için bile olsa oturduk. Gerçekten çok iyi.💃🏻

Dubai Mall’un en üst katı yemek ve çocuk mağazaları katı aynı zamanda Kidzania bulunmakta. Biz Kidzania’ya girmedik. Bebek sıkılacak ve Derin keyif alamayacaktı. Eğer çocuklarınız yakın yaş grubu ise mutlaka girin.

Dubai Fountain

Dubai Mall’dan, Dubai Çeşmesi tarafından çıkarsanız 15 dakikada bir olan su gösterilerini izleyebilirsiniz. Aynı zamanda Burj Khalifa’ da tüm ihtişamı ile karşınızda olacak. Burj Khalifa’ dan şehri izleyebilirsiniz. Açıkçası bunun çocuklar için bir anlamı olmayacağını ve çok da rahat durmayacaklarını bildiğimiz için biz çıkmadık. Bir dahakine😉

Suni gölün etrafında ücretli ve ücretsiz birçok oturacak yer bulunmakta. Bu gösteriler eşliğinde bir akşam yemeği şahane olabilir. Biz kendimize Dubai’nin en iyi denilen restoranlarından birini seçip oraya rezervasyon yaptırdığımız için oraya geçtik. Bütçemize göre 1 hakkımız vardı ve onu da orada kullandık. Siz kesinlikle burada yiyin. Hatta Urla’nın (restoran) yeri şahaneydi, bence orayı tercih edin. Yorumları da çok iyi.

Suni göl içerisinde tam da su gösterisi sırasında gezintiye çıkabiliyorsunuz. Gerçekten inanılmaz bir atmosfer. Çocuklar da çok sevdiler. Kesinlikle önerdiğim anlardan biri diyebiliriz. Mutlaka yapın. Fiyatı 60 AED (240 TL, 17 Dolar). Çok keyif alacaksınız emin olun. Bu arada bu bölgede akşam bulunmanız önemli. Oranın ihtişamı ışıklarla kendini gösteriyor. Zaten gösteri saatleri de 20:30-22:00 arası.

Şimdilik benden bu kadar arkadaşlar. Devamı gelecek😀