Dubai Gezisi Son

Evet arkadaşlar Dubai’nin son yazısı ile sizlerleyim.🙋🏻‍♀️

Dubai uçsuz bucaksız bir ülke değil. Yapacaklarınız da ona göre oluyor. Tabi ki Dubai’ye gidip denize girmeden gelmek olmaz. O yüzden size tavsiyem bir gününüzü denize ayırmanız yönünde olacaktır.En ünlü yeri Marina olsa da benim size önerim La mer Beach olacak. Ulaşımı rahat. Deniz daha koy misali bu nedenle dalga az. İnanılmaz temiz ki hakkını yiyemem tüm ülke çok temiz. Sahilleri ister havlunuzu atın ücretsiz kullanın isterseniz şezlong kiralayın. Dışarıdan yemek getirmemeniz yönünde uyarı var. Biz oradaki bir kafeden yemek söyledik. Kesinlikle çok lezzetliydi. Genelde kötü yemek yediğimizi söyleyemem. Restoranlar iyi ve porsiyonlar çok büyük.

La mer plajını kesinlikle öneriyorum. Tüm günü çok keyifli geçirebilirsiniz. Aynı zamanda plajın yan tarafı açık alışveriş merkezi. Alışveriş sevenler bu yönü ile de değerlendirebilir.

Miracle Garden

Adı gibi mucizevi bir yer yapmışlar gerçekten. Çizgi film kahramanları, aşk bahçeleri, şatolar hatta eski bir Emirates uçağı her şey ama her şey çiçekten🌺🌸🌼 Rengarenk bir dünya içinde şahane kokular eşliğinde yarım günde gezebileceğiniz bahçe. Bahçe içerisinde yemek yiyebileceğiniz yerler, çocuk oyun alanları ve dinlenme bölgeleri bulunmakta. Kesinlikle gitmeniz gerekiyor.

Giriş fiyatı yetişkin 55 AED (15 Dolar, 200 TL),çocuk 40 AED(11 Dolar, 160 TL).

Global Village

Ülke içinde ülke; kültür içinde kültür… Öyle bir yer düşünün ki inanılmaz büyük bir alan içine kurulmuş tüm ülkeleri bulabildiğiniz bir yapı. ABD’den Ürdün’e, Türkiye’den Afganistan’a oradan Fransa’ya… En ünlü yapıların minyatürleri içinde o ülkenin tüm kültür araçları. Her uğradığınız noktada şunu da tadayım diyeceğiniz tadım büfeleri. Aynı zamanda bildiğiniz ülke pazarları. Fiyatları 4 ile çarpınca çok da uyguna gelmiyor ama Avrupalılar inanılmaz alışveriş yapıyordu. Onlar için çok uygundu sanırım.Ee onlar 4’e bölüyor ne de olsa. Ah biz de çarpmasak da dünyanın her yerini gezebilsek. Ay şimdi aklıma Avrupa günleri geldi. Şimdi gitsek 16 ile çarpılıyor 😱 Neyse otur oturduğun yerde deyip devam ediyorum.

İsterseniz çocuklarınızı oyuna doyuracağınız kocaman bir lunapark. Eğer adrenalin seviyorsanız siz de buradan payınıza düşeni fazlasıyla alabilirsiniz.🎢

Burada acayip şaşırdığım bir durum anlatacağım size. Çocuğun altını değiştirmek için anne-bebek salonuna girdiğimde gerçekten annelere verilen değere çok şaşırdım. Acayip geniş bir alan inanılmaz rahat koltuklar…Ne var bunda, Türkiye’de yok mu sanki? Evet var tabi ki, temiz bırakılsa daha güzel olacak ama mevzu başka. Anneler, böyle bir alanda bebeğinizin bezi bitmiş olabilir, poposu pişik olmuş olabilir ya da ıslak mendiliniz kalmamıştır. Bu alan içerisinde aradığınız her şeyi ücretsiz bir şekilde inanılmaz düzenli ve temiz bulabiliyorsunuz. Refah ayrı bir şey. Kimse çantasına doldurup götürmüyor. Alım gücü bebeğinin bezine yetmeyecek kadar düşük değil. O anda marketten mama veya bezi karşılıksız almaya çalışan çaresiz anneler ve babalar geldi gözümün önüne… Ah!

Neyse arkadaşlar dediğim gibi Dubai küçük, temiz, suni, mucizevi ve çok zengin bir yer. Seyahat için Dubai’yi tercih edecekler, her türlü sorunuzda buradayım. Başka bir yerde görüşmek üzere.🙋🏻‍♀️