Çocuklarla Salda Gölü

 

Selammmm 🤗

Arayı çok açmayalım dostlar.

Meşhur Salda Gölü…

Türkiye’nin Maldivleri…

Üzerine yazıldı, çizildi, konuşuldu, eleştirildi derken bu ara gündem olmaktan çıktı.

Arkadaşlar Salda Gölü’ne özellikle gitmeyin ama eğer yolunuz o bölgeden geçiyorsa mutlaka uğrayın. Bu nasıl iş be Gülşahcığım?

Şöyle ki birebir benzin yakmaya çok da değmez bize göre. Çünkü Salda Gölü’nün özellikle o beyaz olan tarafına girişler yasaklanmış durumda. 300 metre uzağa seyir tepesi koyulmuş. Orada durup uzaklara bakıp “ah be” diyip hayal kurabilirsiniz,  tercih size ait. Şimdi arkadaşlar size bahsettiğim yer Beyaz Adalar diye geçiyor. Salda Gölü’nün etrafında girebileceğiniz plaj şeklinde kullanılan birçok alan var ama oralar da beyazlığını yitirmiş durumda.

Şimdi size bir sır vereceğim: Beyaz adalardan sol tarafa doğru arabayla devam edin. Ormanla göl arasında yürüyebileceğiniz en kısa mesafede ve beyazlığın hala olduğu yerde yol kenarına çekin ve orman içinden göl kenarına doğru içinize çam ağaçlarını çekerek yürüyün. Sakın gözünüz korkmasın uzun ve engebeli bir yol değil. Bu yürüyüşte çocuklarınızla en güzel kozalakları toplama yarışması yapabilirsiniz. Zamanınız varsa piknik için de uygun bir alan. Göle vardığınızda aman girmeye kalkmayın. Bir bataklık gibi sizi içine çekebiliyor. Tek bir ayağınızı sokarak kontrol edin ve ona göre gideceğiniz yere karar verin. Benim tavsiyem sadece bir adım.😁 Gerçekten vakumluyor çünkü.

Gölün kumu ve içeriği yine Google amcanın cevap vereceği kadar kolay. Biz bol bol bacaklarımıza ve ayaklarımıza kil masajı yaptık. İyi de geldi, yumuşacık oldu ama beyazlığı yıkanana kadar bizimle yola devam etti.😳

İşte böyle arkadaşlar çocuklarla yakın lokasyonda güzel bir piknik alanı, uzak yoldan geçişte mola alanı olabilecek Türkiye’nin Maldivleri!

Haydi görüşürüz…