Çocuklarla Dubai’ye Uçak Yolculuğu

Merhaba Canım Anneler🙋‍♀️,

Bu yolculuğa iki çocukla ve eşim olmadan çıktım desem eminim ne var bunda diyecek kişiler vardır. Benim için, karar vermesi bile 20 gün sürdü. Peki neden?  Evet, tek Derin varken rahat rahat her yeri gezebiliyorduk. İdil’le bırakın yolculuğu markete gitmek mümkün değil. Arabaya oturduğu an kıyametler kopuyor. Yok mu ya arabayı sevmeyen çocuğu olan?

Hadi havaalanına kadar idare ettim, havaalanında da bir şekilde gezdirerek idare ettim; ya 4 buçuk saat süren uçak yolculuğu???

İşte burada nasıl yaparım sorusu beni mahvediyordu. Bu arada, bir de 5 buçuk yaşında ilgi bekleyen bir yavrunuz daha var yanınızda. Tamam sakin olun başaracağız. O tatile gideceğiz.🤜 Biz anneler neler başarmadık ki? Ben de bu cümleleri kurup tüm hazırlığımı yaptım. Valizler, uçak çantası, oyuncaklar, atıştırmalıklar hatta ve hatta bebek için yatak olan bir çanta bile buldum. Hiç olmadı onun içinde yatırırdım. Unutmayın 5 yaşında çok küçük bir çocuğum daha var. Her şeyi bir matematik profesörü gibi hesaplamalıydım ki yaptım,

Sanmıştımmmm…

Gideceğim günün sabahı bir kalktım her yer bembeyaz. 🌨 ❄️

Neyse canım hemen PCR sonucunu alıp geleyim diye çıktığımda araba bir yere kadar gidip kara saplandı. 😱  Uzun uğraşlar sonucu evin önüne geri getirebildim arabayı. Sorun yok saat daha 13:20 ve uçak saat 22:50’de. Ne var bunda, ben de taksiyle giderim sonucu almaya 💁‍♀️.

Hayaller ve hayatlar…

“Abla kusura bakma, taksi oraya çıkmaz, yollar kapalı “🤯

Telaş yok Gülşah, daha çok var uçağa…

Belediye açar zaten yolları.

“Alo, acil şu sokağı açar mısınız? ”

“Hanımefendi, şu an çok yoğun kar yağışı var. En kısa sürede yardım edeceğiz.”

Ne demek en kısa süre, ne kadar en kısa ? Merak etmeee daha çok var uçağa. En iyisi valizleri yükleyeyim de yol açılır açılmaz çıkayım. Çünkü 5 dakika içinde tekrar kapanıyor.

Saat 16:20 belediye yolu açar, çocukları arabaya attığım gibi en azından daha açık bir bölgeye gidebilirim.

Oh aşağısı açıkmış, en azından havaalanına gidebilirim… Uçak iptal olmaz canım, Norveç’te , İsviçre’de insanlar ne yapıyor. Bu kadar kar yağışıyla uçak mı iptal olur…

Devamı. ➙https://anneperest.com/cocuklarla-dubai-seyahati-2/