Biri,Diğeri,Öteki,Beriki

Selamlar 🌸

Bu ara kitaplarla karşınızdayım.

Heybemdeki Mutluluk’tan son kitap sizlerle. Hepsinin ayrı bir tadı ayrı bir dünyası olduğu için tek tek tanıtma yoluna gittim. Sizler de Ayşegül Dede ile tanışmadıysanız artık evinizin kitaplığında yer alması gerektiğine ikna olmuşsunuzdur diye düşünüyorum.

Yine nasıl güzel bir kitap nasıl güzel bir mesajla karşınızda Ayşegül Dede inanamazsınız. Engellerimiz zayıflığımız değil güçlü yönlerimizdir. Çocuklara farklılıkları ile yaşayan insanların nasıl kucaklanması gerektiğini bu kadar gizli ve bu kadar aşikar verebilen nadir kitaplardan.

 

Dört tane akçaağaç tohumu ile başlıyor hikaye. Toprağa düşmeleri, filizlenmeleri ve gencecik bir fide olmaları ile devam ediyor. Hepsinin ayrı hayalleri var. En heybetli olmak, en güzel olmak ve en uzun yaşamak gibi istekler içinde yüzmektedirler. İçlerinden biri ise tek bir şey istemektedir: Mutlu olmak. Bu fidenin küçücükken ezilmesi ve artık yere paralel şekilde uzaması yani farklılığı mutluluğuna engel olmuyor.

Yaşamda ve mutlulukta engeller sadece kafamızdadır. Hikayemizde de engeller sadece yazıda. Burada ise kitabımızın kahramanını hayatta bulan Derin’im var.

Dört akçaağacın yolunu görmek istiyorsanız hikaye detayları kitabımızda. Şarkısı ise tam da burada. https://www.youtube.com/watch?v=nlsw8sskJks