Anneperest’in Hikayesi

Selammm arkadaşlar🙋🏻‍♀️ 🙋🏻‍♀️

Bu yazımda Anneperest’ten bahsetmek istiyorum size.

Hayalperest bir kadının Anneperest’i de sırtına yüklemesi diyebiliriz bu sürece.  Oldum olası hayallerimin elinden tutarak yürüdüm. Ne onlar bensiz gitmek istedi ne ben onlarsız. Gerçekçi düşünmeye çalıştığımda bile hayallerim cebimden bana gülümserdi. Anlayacağınız 34 yıldır terketmedik biz birbirimizi.

Hayallerimi taşıdıkça çocukluğumu da taşıdım hep yüreğimde. Çocuklarım oldu ama benim çocukluğum da onlara arkadaş oldu. Derken devirdik bir 34 yılı üzerine 2 çocuğu ekledik. Mis gibi bir Anneperest çıkardım içimden.

Anneperest sitesini kurmaya çok önce karar verdim. Ama hep bir bahanem vardı hayatta. Zaman yetmiyordu bana.Bunu söyleyerek kaç zaman geçirdim bilmem. Rahmetli Doğan Cüceloğlu’nun Var mısın? kitabını okuduktan sonra, oradaki bir hikayeye takıldım kaldım. Sanırım kendimi aradım. O zaman dedim ki “Haydi uçalım hayallerim” Onlar zaten hep hazırdı ama bana inançları azalmıştı. Kanatları açıldı bir anda uçmaya başladık bulutlarda.

Anneperest, tamamen içtenlik üzerine inşa edilsin istedik. Her şey gerçek anılar olmalıydı, bir yandan da çocuklara hatıra bırakılmalıydı. Aynı zamanda yeni anneleri rahatlatabilirse ne alaydı bize.

Felsefe

Felsefemiz ulaşılabilir olmak. Seyahat rehberini okurken “Ne güzel geziyor yerine, biz de yapabiliriz.”  diyebilmek amaç.  Yaşadığımız sorunların ortak olduğunu gösterebilmek amaç. İnstagram üzerinden resimle ölümsüzleşen anıların ardındaki sorunları da anlatabilmek amaç. Rengarenk fotoğrafların ardını da yazabilmek amaç. Yani dostlar, amaç doğal olanları en doğal şekilde paylaşabilmek. Paylaşırken anlatabilmek, anlatırken birbirimize sarılabilmek, sarılırken çoğalabilmek. Annelikle hayatı en renkli şekilde yaşayabilmek.

Anneperest, fotoğraflarını anılarından seçecek. Hiçbir zaman yapay çekimler burada yer almayacak. Ulaşılamayacak ve özenilecek bir hayat yaratmak değil isteğimiz. Sizden olduğumuzu bilmenizdir dileğimiz.

Ben & Hayallerim.